۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶
مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور:

نام نویسی برای پیاده روی اربعین حسینی از مرز 640 هزار نفر گذشت

نام نویسی برای پیاده روی اربعین حسینی از مرز 640 هزار نفر گذشت
به گزارش سرویس دین و زندگی خبرگزاری رضوی، امیر مرادی مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور گفت: با گذشت بیست و هفت روز از آغاز نام نویسی زائران اربعین حضرت سید الشهدا (ع) در سامانه سماح، شمار ثبت نام کنندگان به 646 هزار و 146  نفر رسید که رشد بسیار خوبی در مقایسه با پارسال دارد. امیر مرادی اظهار داشت: 566 هزارو 422 نفر از این مشتاقان ابا عبدالله الحسین(ع) در سامانه سماح ثبت نام خود را قطعی و تاریخ خروجشان از مرزها را مشخص کرده اند. مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور با اشاره به اینکه مشارکت برای حضور در راهپیمایی اربعین از همه استان ها است ، افزود : استان های تهران،  خوزستان، خراسان رضوی ، اصفهان ، فارس و مازندران بیشترین ثبت نام ها را داشته اند.
زائران اربعین حسینی، حتما خود را بیمه کنند 
مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور تاکید کرد: زائران باید برای حضور در این همایش عظیم  در سامانه سماح ثبت نام کنند و با پرداخت هزینه 22 هزار تومان بیمه شوند چرا که امسال شرایط ویژه و خوبی برای بیمه در نظر گرفته شده است. مرادی تصریح کرد: پوشش خدمات بیمه امسال بسیار عالی است و اگر مشکلی پیش بیاید نمایندگی های بیمه در کل مسیر اربعین چه در داخل و چه در خارج کشور مستقر و در خدمت زائران هستند و به آنها رسیدگی می کنند. وی ادامه داد : زائران با ثبت نام در سامانه سماح ، کارت بیمه دریافت می کنند و مشخصات آنها در سامانه ثبت و اطلاعات آنها به همه مکان ها در ایران و عراق ارسال می شود تا در صورت بروز مشکل و نیاز به بهره مندی از خدمات بیمه با ورود نام و اطلاعاتشان بدون مشکلی از خدمات بیمه ای بهره مند شوند .

زائران ، سفر خود را مدیریت کنند 
 
امیر مرادی مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور گفت: هر کشوری قوانین و مقرراتی دارد و زائران هنگام ورود به عراق باید قوانین آن کشور را رعایت کنند. وی ادامه داد: داشتن گذرنامه با شش ماه اعتبار و یا مهر تایید اعتبار ، از الزامات ورود به عراق است و نیروهای ناجا در مرز از عبور زائران بدون گذرنامه معتبر جلوگیری می کنند. مرادی اظهار داشت: با توافقی که با عراق کردیم طول سفر اربعین دو ماه است و زائران باید سفر خود را مدیریت کنند تا در  مدت دو ماه از سفر خود بهره لازم را ببرند. وی توضیح داد: با توجه به امکاناتی که در جاده ها برای زائران در نظر گرفته شده است همچون خدمات حمل ونقل، تغذیه، اسکان و بهداشت و درمان و ... بهتر است زائران سفر خود را به روزهای آخر موکول نکنند چرا که افزایش شمار زائران در روزهای پایانی مانده به اربعین باعث ازدحام جمعیت و کندی خدمات رسانی خواهد شد .
مرادی با اشاره به اینکه امسال چهار مرز ایران برای تردد زائران باز است، گفت: پارسال 240 هزار نفر در یک روز از مرز مهران خارج شدند و به همین دلیل برای عبور از مرز معطل شدند .وی ادامه داد: هرچند در حوزه حمل و نقل در ایران برنامه ریزی دقیقی شده است اما زیر ساختهای عراق برای تردد شمار زیاد زائران در یک زمان فراهم نیست ،پس زائران باید سفر خود را مدیریت  و طوری برنامه ریزی کنند که در روزهای اوج شلوغی در مرزها نباشند . 
این مقام مسئول در ستاد اربعین همچنین از زائران خواست قوانین عراق را رعایت کنند و حتما از طریق اینترنت یا مشورت با کسانی که از این قوانین اطلاع دارند از مقررات عراق مطلع شوند . مرادی از زائران اربعین درخواست کرد : نام و  عکس صفحات گذرنامه و مشخصات خود را در تلفن همراهشان داشته باشید و روی مدارک و وسایل ، نام خود را ثبت کنید تا در صورت گم شدن راحت تر پیدا شود .

سفر اربعین رایگان نیست
 

مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور  تاکید کرد : برخی فکر می کنند سفر اربعین رایگان است اما اینطور نیست ، زائران  پس از عبور از مرز باید سوار خودرو شوند و هزینه حمل و نقل را بپردازند ، در کربلا و نجف نیز باید برای برخی کارها هزینه کنند پس لازم است که ارز مورد نیاز خود را همانطور که رییس بانک مرکزی  اعلام کرده است از صرافی ها تامین نمایند.
مرادی تاکید کرد : زائران بدون همراه داشتن ارز و بیمه وارد خاک عراق نشوند چرا که خدمات و اسکان و تغذیه در طول سفر از نذورات مردمی است و دستگاه های دولتی در این زمینه نقشی ندارند و فقط این خدمات را مدیریت می کنند .
وی گفت  : 3000 موکب تاکنون برای خدمات رسانی به زائران ثبت نام کرده اند و  از 13 مهر  تا پایان ماه مهر به زائران خدمات می دهند اما با این وجود زائران بدون ارز سفر نکنند .
کد مطلب ۴۵۹۱۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما