۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵

نظارت دستگاه قضائی می‌تواند سبب کاهش گسترش حاشیه‌نشینی شود

علیرضا رزم‌حسینی
علیرضا رزم‌حسینی
به گزارش خبرگزاری رضوی، علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در آیین افتتاح همزمان مجموعه چند منظوره گلشن و 12 بوستان شهری گفت: روزگاری معمار بزرگ فرمودند، انقلاب نبود، اگر سپاه نبود، تعبیر ما این بود جنگ باید تمام شود، اما امروز هنوز بر این باوریم اگر سپاه نبود، کشور نبود.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه هر کشوری که پیشرفت کرده وحدت در هدف و رویه داشته، اضافه کرد: باید هدف روشن و شفاف باشد، شنبه عصر در حضور 600 خبرنگار برنامه‌های خود را اعلام می‌کنیم، استان را در حد توانمندی جلو ببریم.
وی افزود: همه باید این هدف مشترک را بپذیریم و در سازماندهی مشترک عمل کنیم در حوزه مشهد که دغدغه رهبر و دولت بوده، امیدواریم با طرح نجات که 32 دستگاه مشارکت داشته باشند دو پهنه را سپاه بر عهده گرفته که شامل طرح‌های کالبدی و مسائل هنری و فرهنگی است، همه دستگاه مسؤول نیز تحت نظارت ناظر انجام فعالیت خود را انجام می‌دهند.
رزم‌حسینی با اشاره به نقش دستگاه قضائی در کاهش حاشیه‌نشینی، عنوان کرد: دستگاه قضائی نیز نقشی نظارت داشته تا حاشیه‌نشینی گسترش نیابد، نمی‌شود که ما این کارها را ادامه دهیم و از آن طرف هر روز به جمعیت و پهنه حاشیه‌ای افزوده شود.

12 عرصه محرومیت‌زدایی مشترک میان شهرداری و سپاه امام رضا(ع) وجود دارد

شهردار مشهد نیز در ادامه این مراسم گفت: از همسر شهید چمران نقل شده، زمانی که تعطیلات فرا رسید، این شهید با تفریح مخالفت کرده، دلیل خود را همراه با محرومان مطرح می‌کند.

محمدرضا کلائی عنوان کرد: در شهر اسلامی بالاشهر و پایین شهر نداریم، وظیفه خود می‌دانیم همه را به نقطه‌ای برسانیم برابری امکانات را داشته باشند و در این مسیر نیز نباید توقف کنیم.

وی افزود: طول زمان سبب ایجاد مناطق حاشیه‌ای شده، اما این موضوع نباید باقی بماند، باید به سیره بزرگان دین در وضعیت برابری فرصت‌ها و امکانات توجه کنیم، ما هم تمام توان خود را می‌گذاریم.

کلایی با بیان اینکه 85 پروژه شهرداری در پهنه‌ها در حال اجرا است، اظهار کرد: برخی زیرپروژه دارند، برای مثال در برخی پروژه‌ها در خدمات، فضای سبز آموزش و زیرساخت‌های اجتماعی در حال فعالیت است، هستیم.

شهردار مشهد با بیان اینکه در 12 عرصه مشترک کار با قرارگاه شهید برونسی داریم، اضافه کرد: تمامی ما در قالب طرح نجات تمامی تلاش می‌کنیم، در این 12 عرصه 8 قسمت در پهنه نجات است و فعالیت در دو پهنه به صورت مستقیم توسط سپاه امام رضا(ع) صورت می‌گیرد.
 افتتاح 54 پروژه در مناطق کم‌برخوردار مشهد
معاون خدمات شهری شهردار مشهد  نیز در ادامه این مراسم گفت: با توجه به تغییر سبک زندگی، زوال باغ‌ها و انواع آلودگی‌ها چاره‌ای جز توسعه مناطق شهری نداریم، به همین منظور تاکنون توسعه 31 هکتاری فضای سبز را در نظر گرفته‌ایم.
مهدی یعقوبی با بیان اینکه در دو سال اخیر 129 عنوان پروژه بهره‌برداری شده که 54 پروژه در مناطق کم‌برخوردار بوده است، خاطرنشان کرد: 12 عنوان فضای سبز که تقریبا 12 هکتار بوده، با اعتباری بالغ بر 96 میلیارد تومان در مناطق کم‌برخوردار افتتاح شده است.

وی افزود: در کنار توسعه فضای سبز درراستای توسعه کمربند سبز نیز با جدیت توسعه فضای سبز را در کمربند فضای جنوبی و شمالی با پیش‌بینی توسعه 300 هکتاری در نظر داریم.

توسعه نشاط شهری با دو رویکرد شرع و قانون پیگیری می‌شود

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نیز در ادامه این مراسم گفت: محوری‌ترین شعار شورای پنجم توسعه عدالت و نگاه عدالت‌محورانه به همه پهنه‌های شهری است و در این نگاه دیدگاه شمال و جنوب را نداریم، همه آحاد مردم شهر امام مهربانی باید از زیرساخت‌های مختلف بهره ببرند.

رمضانعلی فیضی با اشاره به برنامه‌های شورای شهر مشهد که درراستای خدمت‌رسانی به مناطق کم‌برخوردار بوده، متذکر شد: توسعه فضای سبز، اصلاح معابر، تعریض معابر، ایجاد زیرساخت‌های ورزشی، نوسازی بافت‌های ناکارآمد با استقرار دفاتر تسهیل‌گری ایجاد می‌شود.

وی افزود: افتخار می‌کنیم شورای پنجم در دهه ولایت توسعه نشاط شهری را در پارک‌ها با دو رویکرد شرع و قانون پیگیری کرد.

گفتنی است؛ مجموعه چند منظوره با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد ریال در عرصه 8 هزار و 860 متر مربع با هدف افزایش سرانه ورزشی در مناطق کم‌برخوردار، توسعه نمای ترکیبی است که با حضور سردار سرلشکر سلامی، سردار نظری، جانشین قرارگاه اجتماعی ـ امنیتی شهید برونسی، شهردار مشهد، اعضای شورای شهر و مسؤولان شهری افتتاح شد.
 
مرجع : فارس
کد مطلب ۴۵۰۳۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما