۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد:

بیمارستان رضوی مکلف به رسیدگی محرومان است

بیمارستان رضوی مکلف به رسیدگی محرومان است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رضوی، حجت الاسلام احمد مروی ظهر پنجشنبه در مراسم تجلیل از پزشکان که به مناسبت سالروز بزرگداشت بوعلی سینا در بیمارستان رضوی برگزار شد، ضمن رونمایی از شبکه جامع اظهار کرد: اگر محرومین نمی توانند به بیمارستان رضوی بیایند و هزینه های اینجا را بپردازند، بیمارستان باید از درآمد های این جا برای محرومین درمانگاه بسازد. باید هزینه های بیمارستان را به گونه ای مدیریت کنیم که از درآمد بیمارستان به محرومین هم کمک کنیم و امام رضا (ع) را از خود راضی نگه داریم. 
 
وی با تبیین ویژه نگاه اسلام به مسائل انسانی، افزود: پزشکان با کرامت و احترامی که برای مریض قائل هستند، همان کاری را انجام می دهند که خداوند به خاطر آن برای حضرت علی (ع)، آیه قرآن نازل کرد. 
مروی با بیان اینکه همه چیز در سلامتی خلاصه می شود، افزود:  
در همه توفیقاتی که انسان در امور مادی و معنوی کسب می کند، ابتدا سلامت قرار دارد. انسان مریض نمی تواند فقیه و متخصص شود و این سلامتی به دست پزشکان رقم می خورد. 
 
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه اگر جامعه پزشک مورد اطمینان نداشته باشد روبه نابودی می رود، خاطر نشان کرد: حیات جامعه به اذن الهی به دست پزشکان رقم می خورد و حتی امیرالمومنین وقتی می خواهند پیغمبر را تعبیر کنند، ایشان را به طبیب تشبیه می کنند و این نشان دهنده بار معنایی ارزشمند این واژه است. 
 
وی اضافه کرد: ما در آستان قدس رضوی تلاش می کنیم مریض تنها یک درد داشته باشد و خیلی درگیر هزینه های بیمارستانی نشود. یک دنیا اعتبار پشت نماد امام رضا علیه السلام وجود دارد و نمی توان آن را به راحتی هزینه کرد. 
 
مروی با بیان اینکه انچه به نام امام رضا (ع) است، باید با استاندارهای رضوی مطابق باشد، گفت: بیمارستان رضوی مارک و برند امام رضا(ع) را با خود دارد پس باید استاندارهای رضوی را داشته باشد؛ یعنی بهترین دلسوز ترین، متخصص ترین پزشکان و بهترین امکانات و ابزار پزشکی باید در این بیمارستان باشد و بهترین نوع احترام و کرامت قائل شدن برای مریض، در این بیمارستان باید رعایت شود. 
کد مطلب ۴۵۰۳۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما