۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۴

سازمان ملی قرآن راه‌اندازی شود/ دفاع از ادغام اتحادیه‌ها

حجت‌الاسلام محمد قمی
حجت‌الاسلام محمد قمی
به گزارش خبرگزاری رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور ، ۳۰ مرداد در نشستی با فعالان قرآنی استان فارس گفت: پیشنهاد راه‌اندازی یک دستگاه واحد ملی قرآنی ذیل مقام معظم رهبری ارائه شده است تا بتوانیم فعالیتهای قرآنی را در کشور تقویت کنیم که می‌تواند در عرض سازمان تبلیغات اسلامی هم باشد.
وی به مبحث ادغام اتحادیه‌های قرآنی اشاره کرد و افزود: مدافع ادغام اتحادیه‌ها بودم و پای آن ایستادم؛ شاید اگر پافشاری سازمان تبلیغات برای ادغام اتحادیه‌ها نبود، این ادغام از بین رفته بود.
قمی با پرداختن به مباحث مطرح شده در خصوص اینکه برای سازمان تبلیغات در بیانیه شورای فرهنگ قرآنی درباره ادغام اتحادیه‌ها جایگاهی در نظر گرفته نشده است، گفت: در برابر این موضوع موضعی نگرفتیم و امیدواریم یک دستگاه واحد ملی قرآنی داشته باشیم که بتواند مباحث قرآنی را تقویت کند.
پاسخ به شایعات در خصوص دارالقرآن
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور همچنین به برخی از سؤالات مطرح شده نیز پاسخ داد و گفت: این شایعه است که سازمان دارالقرآن ذیل معاونت فرهنگی سازمان قرار بگیرد؛ اگر نتوانستیم یک سازمان مستقل قرآنی ایجاد کنیم، قطعاً سازمان دارالقرآن را تقویت خواهیم کرد.
وی در ادامه با اشاره به درخواست افزایش بودجه‌های قرآنی گفت: به‌طور کلی بودجه سازمان تبلیغات اسلامی بسیار کمتر از سال گذشته شده است و اینکه بخواهیم بودجه قرآنی را زیاد کنیم به محدوده امکانات هم برمی‌گردد و برای این کار باید از بودجه بخش دیگری بکاهیم. لذا در این زمینه خیلی مطمئن نیستیم که بتوانیم بودجه‌های قرآنی را زیاد کنیم.
کار قرآنی را وجه همت خود قرار داده‌ایم
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در عین حال این نکته را یادآور شد که از مقام معظم رهبری تقاضای کمک کردیم که اگر بودجه‌ای اختصاص داه شود، خرج قرآن هم می‌شود و سپس ادامه داد: قصد داریم کار قرآنی را در سازمان وجه همت خود قرار دهیم.
قمی همچنین گفت: در طرح تحولی پیشنهادی به مقام معظم رهبری نیز بحث بیمه فعالان قرآنی مدنظر قرار گرفته است و برای آن برنامه داریم که منوط به منابع مالی است.
وی در ادامه با بیان اینکه برای فعالیت فرهنگی و تبلیغی در مناطق محروم به طور خاص برنامه‌های ویژه در نظر گرفته‌ایم، گفت: برای تقویت آموزش تلاوت، تدبر، مفاهیم و حفظ قرآن نیز برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم.
حواشی جامعه قرآنی ذهن‌ها را مشغول کرده است
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: از ۱۷ سالگی فعالیت‌های قرآنی انجام داده‌ام و سال‌ها مدرس و ممتحن و مفسر قرآن بوده‌ام و در مجامع مختلف وقت خود را در این عرصه گذرانده‌ام اما احساس می‌کنم تا حدودی حواشی در جامعه قرآنی ما را مشغول کرده است.
قمی با تأکید بر اینکه وظیفه ما حمایت از فعالیت‌های قرآنی است و عزممان هم بر همین است، اما گاهی حواشی غیرضروری ایجاد کرده و ذهن‌ها را مشغول می‌کنند.
وی در پایان با بیان اینکه تلاش می کنیم تا ارتباط قرآن با مساجد و هیئات مذهبی را تقویت کنیم، گفت: در این راستا طرحهایی نیز نوشته و برخی خدمت مقام معظم رهبری عرضه کرده‌ایم تا اجرا شوند.
کد مطلب ۴۵۰۴۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما