۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸
همزمان با میلاد امام موسی کاظم(ع) صورت پذیرفت؛

ورود نخستین گروه حجاج خراسان رضوی به مشهدالرضا / 254 حاجی در نخستین پرواز

ورود نخستین گروه حجاج خراسان رضوی  به مشهدالرضا / 254 حاجی در نخستین پرواز
به گزارش سرویس دین و زندگی خبرگزاری رضوی، پرواز نخستین گروه حجاج خراسان رضوی شامل 254 حاجی و عوامل دو کاروان عصر امروز در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد  به زمین نشست.
معاون حج و زیارت دفتر حج و زیارت خراسان رضوی گفت: این حاجیان با پرواز 1467 هواپيمايي هما به فرودگاه  وارد و در بدو ورود با استقبال مسئولان روبرو شدند .
رضا درگاهی افزود : 11 هزار و 476 نفر از حجاج خراسان رضوی و خراسان شمالی تا 17 شهریور با  46 پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به فرودگاه مشهد برمی گردند که امروز نخستین پرواز به زمین نشست .
وی ادامه داد: 9 هزار و 910 زائر از خراسان رضوی در قالب 69 کاروان به سرزمین وحی مشرف شدند اما یک کاروان 140 نفره بدلیل محدودیت های پروازی از فرودگاه بیرجند اعزام شد .
معاون حج و زیارت خراسان رضوی اظهار داشت : آسیب شناسی  حج امسال را در حوزه های مختلف برای ارتقاء خدمات به حجاج سال آینده در دستور کار قرار داده ایم و این طرح  را با مشارکت حاجیان اجرایی خواهیم کرد.  

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، آماده بازگشت حجاج 

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی گفت: حدود ۱۱هزار زائر خراسانی حج تمتع در قالب ۷۹ کاروان از امروز تا ۱۷ شهریور و با هواپیماهای شرکت هواپیمایی هما وارد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد خواهند شد.
محمدباقر قاسم زاده افزود: تمهیدات لازم را برای بازگشت حجاج در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد اندیشیده ایم و آمادگی لازم را برای بازگشت حجاج داریم .
وی افزود: خوشبختانه در پروازهای رفت با مشکلی مواجه نبودیم و بدون تاخیر پروازها انجام شد و امیدواریم که در پروازهای برگشت هم مشکلی نداشته باشیم .
قاسم زاده ادامه داد : برای رفاه حال حجاج و استقبال کنندگان و تسهیل تردد و مدیریت ترافیک، از مسیر پایانه پرواز های ورودی بین المللی به بزرگراه شهید کلانتری استفاده کرده ایم ؛ همچنین با افزایش دستگاه ها و گیت های بازرسی ، زمان ایستایی مسافران در گیت های بازرسی را کاهش داده ایم .
وی جانمایی تابلوهای راهنما و بنرهای اطلاع رسانی در مسیر حجاج و پایانه پروازهای ورودی خارجی، افزایش ناوگان تاکسیرانی فرودگاه، افزایش چرخ دستی ها و آموزش کارکنان دست اندرکار را از دیگر اقدامات برای رفاه حال حجاج و خانواده های آنها اعلام کرد .
مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی افزود: مرکز بهداشت استان هم در داخل سالن مستقر شده است که اگر حجاج دچار بیماری و علائمی از بیماری بودند شناسایی شوند .
نخستین پرواز رفت زائران بیت الله الحرام  از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد 23 تیر همزمان با میلاد امام رضا (ع) و با 254 حاجی،  مشهد مقدس را به مقصد مدینه منوره ترک کرده بود.
کد مطلب ۴۵۰۴۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما