۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱

یزد به قطب حوزه‌های علمیه در منطقه تبدیل شود

آیت‌الله سیداحمد خاتمی
آیت‌الله سیداحمد خاتمی
 به گزارش خبرگزاری رضوی ، آیت‌الله سیداحمد خاتمی، عضو خبرگان رهبری ظهر امروز، ۳۱ مردادماه در مراسم افتتاحیه حوزه علمیه مدینه العلم کاظمیه یزد اظهار کرد: فقیهان همانند دژهای مستحکم، اسلام را از خطر حفظ می‌کنند و علمای شیعه ما نیز به عنوان مرزبانان اسلام هستند.
وی با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه یزد در طول تاریخ عالمان بسیار ارزشمندی تربیت کرده است گفت: این استان افتخار این را دارد که عالمان بزرگی را به خارج از استان و برای ترویج دین معرفی کرده است.
امام جمعه موقت تهران بیان کرد: کار سخت افزاری در ارتباط با این حوزه علمیه صورت گرفته و باید از الان به بحث نرم افزاری و آموزشی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
خاتمی با اشاره به اینکه امیدواریم حوزه علمیه یزد قطب حوزه‌های علمیه در منطقه باشد افزود: باید در استان یزد زمینه‌ای فراهم شود که حوزه‌های علمیه همانند گذشته عظمت و بزرگی خود را حفظ کرده و همچنان به عنوان اصل و پایه در مباحث دینی و مذهبی شناخته شود.
حجت الاسلام سید محمدکاظم مدرسی، مدیر حوزه علمیه مدینه العلم کاظمیه یزد نیز در این مراسم گفت: اولین خشتی که در این بنا گذاشته شد با تربت سید الشهدا و به دست سید محمد حسین مدرسی بنا نهاده شد و پیمانکارانی انتخاب کردیم که در طول ماه مبارک رمضان روزه دار بودند.
امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: تمامی وجوه این مکان از خیران استفاده شده و هیچ کمک دولتی را دریافت نکردیم و این نشان می‌دهد که مردم برای حوزه‌های علمیه، دین و روحانیت احترام قائلند.
 
مرجع : ایکنا
کد مطلب ۴۵۰۴۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما