۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰
آیت الله سعیدی:

اتحاد امروز ملت ایران و عراق در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است

اتحاد امروز ملت ایران و عراق در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است
به گزارش خبرگزاری رضوی، آیت‌الله سید محمد سعیدی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار سعد جواد قندیل، سفیر عراق در ایران و هیأت همراه که در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، ضمن بیان وجود احساس یگانگی میان ایران با کشور عراق افزود: ارتباط میان ایران و عراق در منطقه بسیار منسجم و تنگاتنگ است.
وی مهم‌ترین دلیل ارتباط عمیق ایران و عراق را وجود اعتاب مقدسه مورد احترام شیعیان در عراق دانست و تصریح کرد: وجود حوزه علمیه نجف که جایگاه ویژه‌ای در دنیا و جهان اسلام دارد، وجود مرجعیت نجف و ارتباط آنها با حوزه علمیه و مراجع ایران از دیگر دلایل ارتباط بین این دو کشور است.
امام جمعه قم با بیان اینکه کشورهای غربی و برخی کشورهای دیگر نسبت به ارتباط ایران و عراق نگرانند ولی اهداف دشمنان با شکست مواجه شده است، افزود: با وجود تمام دشمنی‌ها روز بروز ارتباط ایران و عراق گسترده‌تر شده است.
وی اظهار داشت: تسهیلات کشور عراق برای زائران ایرانی نشان‌دهنده علقه و ارتباط قوی دو کشور ایران و عراق است.
آیت الله سعیدی با اشاره به تلاش مسئولان برای ارتباط‌های بیشتر و مستمر میان دو کشور ایران و عراق افزود: حرکت میلیونی و جهانی شیعیان، مسلمانان، حتی غیرمسلمانان در اربعین در هیچ مذهب، مکتب و در هیچ نقطه جهان وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه پذیرایی مسئولان، موکب‌داران و مردم عراق از زائران امام حسین(ع) بی نظیر است، گفت: چنین ارتباط، اتحاد و انسجامی میان دو کشور ایران و عراق در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است که همه اینها از  برکات اهل‌بیت(ع) است.
نماینده ولی فقیه در استان قم ادامه داد: مراجع و علما، مسئولان و مردم نقش ویژه‌ای در  ارتباط میان دو کشور ایران و عراق دارند که امیدواریم این ارتباط تا ظهور حضرت صاحب‌الزمان(عج) ادامه پیدا کند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب ۴۵۹۳۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما